Як вичислити недобросовісний інтернет-магазин?

  • Дата: 14.05.2017
  • Перегляди: 22645

Інтернет наповнений яскравою рекламою дорогих брендів, які можна купити за півціни. Однак не варто радіти завчасно, сподіваючись, що ви знайшли бажану річ за доступною ціною. Посилання в контекстній рекламі часто ведуть на сайти, що торгують контрафактним товаром, в тому числі підробками.

Сфера онлайн-маркетингу з кожним роком розширюється, і це не дивно адже люди все більше віддають перевагу покупкам в інтернеті, бо це вигідно, зручно і дешевше, ніж в стаціонарних точках продажу. Варто зазначити, що це - досить прибутковий бізнес, а якщо ви вирішили ним зайнятись, то перш за все ось тут LesHOST  замовте створення якісного, привабливого і функціонального інтернет-магазину. 

Але окрім добросовісних продавцій, на жаль у мережі зростає кількість відвертих шахраїв. У 85% випадків фейкові онлайн-магазини запозичують не тільки логотип, але і всі матеріали з офіційного сайту – зображення і описи товарів. Сайти, що продають підробки або репліки, будуються за шаблоном, так що їх можна обчислити, якщо уважно вивчити.

Адреса красива, але ненадійна

Зверніть увагу на адресний рядок сайту. Як правило, домени типу *brand*.com вже зайняті правовласниками, тому шахраї купують домени з назвою бренду і додатковим привабливим маркером, наприклад, *brand*sales.com, *brand*hit.com, *brand*2017.com і подібні. Крім того, на сторінці оформлення замовлення повинен бути зелений замочок – кнопка ідентифікації сайту. Це знак того, що сайт підтримує захищений протокол https, і ви можете не побоюватися, що особиста інформація потрапить до рук шахраїв, коли вводите дані кредитної картки.

Оплата на руки

На сайтах шахраїв практично не використовується еквайринг, покупцям пропонують проводити оплату готівкою чи переказом на карту. Електронні платежі легко відстежити, а, отже, викрити магазин у продажу підробок. До того ж подібні продавці прагнуть отримати максимальний прибуток тут і зараз – і не платити гроші за додаткові послуги.

Лендінгем за 5 хвилин

Більше половини продавців контрафактних товарів використовують простенький односторінковий сайт (лендінгем). В інтернеті легко знайти шаблони для таких сайтів – потрібно тільки вставити відповідні зображення, текст і додати контакти та форму заявки. Часто творці сайтів використовують одні і ті ж відгуки на різних майданчиках, незалежно від того, що вони продають — парфумерію або будівельні матеріали.

«Гарячі» пропозиції та зворотний відлік

Сайти-фейки закликають придбати товар негайно, прикриваючись ліквідацією магазину, сезонним розпродажем або «Чорною п’ятницею». На сайті буде крутитися зворотний відлік часу до кінця акції. Зайдіть на цей сайт через деякий час – і ви побачите, що годинник показує ті ж цифри, що і минулого разу.

Продаж без сервісної підтримки

Офіційні сайти брендів завжди вказують повну інформацію про правовласника та точки продажу. Подивіться, чи є сертифікати на реалізацію продукції, контактні адреси та телефони. Також онлайн-магазин повинен прозоро описати правила доставки, оплати та умов повернення товару. Відсутність такої інформації говорить про недобросовісність продавця.