Як зробити своє взуття водонепроникним
Більшість нових туристичних черевиків обролені спеціальними водовідштовхуючими речовинами. Під час дощу, або ступивши в калюжу, ви побачите як вода стікає з такого взуття, ніби з жирної поверхні. Часом ви можете повністю занурити черевик у воду, переходячи потічок, а він навіть не стане мокрим.
Отож, для цього потрібно:
- Обрати правильний засіб для захисту
- Почистити взуття перед застосуванням
- Правильно нанести водовідштовхуючу речовину
- Правильно висушити взуття
1. Вибір засобу
Засіб потрібно підбрирати за типом матеріалів з яких пошите ваше взуття. Існують окремі речовини для зернистої та гладкої шкіри, «грубих» шкір як замша, або нубук та інших матеріалів. Тож для початку потрібно розібратися з чого зроблені ваші черевики. Якщо ви не впевнені, який саме матеріал потрібно обробляти, то просто візьміть взуття з собою у магазин, де консультанти допоможуть підібрати потрібний засіб. Купуючи засіб в інтернеті, обов’язково прочитайте детальний опис та інструкцію із застосування. В Україні доступні водовідштовхуючі засоби для взуття Nikwax та Zamberlan.
Зверніть увагу, що не всі засоби підходять для оброблення елементів взуття з мембраною Gore-Tex, або іншим типом спеціальних дихаючих мембран.
Підготовка взуття перед нанесенням засобу
Для досягнення максимального результату засоби захисту слід наносити на чисте вологе взуття. Вологість допоможе речовині краще проникнути у верхній шар шкіри черевиків. Тому перед нанесенням:
- Зніміть з черевиків шнурівки, щоб мати вільний доступ до всіх поверхонь
- Очистіть взуття від болота та бруду вологою губкою або щіткою. Для таких випадків варто мати стару зубну щітку. З досвіду скажу, що це чи не найзручніший засіб для чищення черевиків від болота.
Добре промийте взуття чистою водою. Не біда, якщо трішки води попаде всередину.
Нанесення засобу
Переконайтесь що шкіра достатньо волога. Якщо ви щойно почистили взуття, то варто одразу наносити засіб. Важливо, щоб кожного разу шкіра була чистою у всіх місцях і рівномірно вологою. Завдяки цьому, ви уникнете ситуації, коли частини, які ви часто чистите будуть світлішими від інших і з часом колір стане нерівномірним.
Щоб зробити достатньо вологим взуття, яке не потребує чищення, можна загорнути його у мокрий рушник на кілька годин. Адже якщо шкіру просто злити водою, то вона виглядатиме мокрою, але насправді не встигне увібрати потрібної кількості вологи для якісного впитування водовідштовхуючої рідини.
Засоби можуть бути у формі рідини з губкою, або спрею. В обох випадках слід дотримуватися інструкції з нанесення. Добре збовтайте засіб перед використанням. Найретельніше потрібно обробити шви, та стики з підошвою. Майже 5 років я успішно користувався водовідштовхуючим засобом Nikwax Fabric & Leather Proofдля обробки черевиків Zamberlan Willow. Результат – в черевиках вже почала стиратися підошва, але шкіра досі виглядає та працює чудово!
Сушіння та зберігання після нанесення
Після нанесення слід сушити взуття при нормальній температурі. Не використовуйте обігрівачів та не ставте взуття на сонце. Радимо сушити в кімнаті, або у тіні надворі. Для швидкого сушіння можете використати вентилятор без нагрівальних елементів, а також запхати усередину черевиків папір.
Після сушіння ваше взуття готове до прогулянок між калюжами та через гірські потічки. Для мксимального продовження ефекту водовідштовхування та й загалом, для продовження життя ваших мандрівних черевиків радимо зберігати їх у нормальній кімнатній температурі. Не тримайте взуття на горищах, в підвалах, гаражах без опалення, чи у інших місцях, де часто змінюється температура, та вологість.
За метеріалами rei.com