Який туристичний ніж краще купити для походу

  • Дата: 04.03.2018
  • Перегляди: 27996

Мабуть найголовніший інструмент в туристичному поході – це ніж. Якісний ніж завжди виручить вас в складній ситуації, а поганий, навпаки, доставить багато проблем. Найкращі ножі мають унікальні характеристики, яких немає у інших моделей туристичних ножів і без яких важко обійтися.

Для походу рекомендується придбати ніж довжиною 4-6 дюймів, так як дуже маленькі і дуже великі ножі не володіють високою універсальністю. Найкращі походні ножі забезпечені товстими лезами, що порівняно з ножами з лезвами середніх розмірів дозволяє таким ножам витримати дійсно жорстке зверення і не підвести в найскладнішій ситуації.

Яка заточка ножа краще.

Існує багато способів заточки ножей, але серед них виділяють шість основних видів:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  1. Заточка у вигляді шпаги: найкраща заточка ножа, так як ріжуча кромка добре зберігається і одночасно ріже не гірше, ніж увігнута заточка. Від рівної заточки відрізняється тим, що починається на лезі трохи далі.
  2. Удвічі заточена або важко заточена: у самої кромки лезо дуже тонке, що покращує ріжучі здатності ножа, а у решті ріжучої кромки вугол заточки більш широкий. Тому така заточка зберігається довше і ріже також добре.
  3. Опукла заточка: протилежна увігнутою заточенню. На ріжучій кромці багато металу. Тому вона добре зберігається і достатньо гостра. Цей тип заточки часто використовується в сокирах і інших інструментах, призначених для складного застосування або рубки.
  4. Рівна заточка: лезо поступово звужується з обох сторін.
  5. Увігнута заточка: при цьому способі заточки виходить найгостріша ріжуча кромка і при цьому лезо дуже легко проходить черед предмети, але ніж доведеться дуже часто точити.
  6. Одностороння заточка ножа (у вигляді долота): нагадує долото (звідси й назва), коли заточується тільки одна сторона.

Складаний або нескладний ніж – який краще купити?

складаний ніж

Для повсякденних робіт буде достатньо невеликого складного кишенькового ножа, із замком або без нього – в залежності від задач, для яких він призначений. Звичайно, з одної сторони складаний туристичний ніж краще, так як його набагато зручніше носити в кишені. Але з іншої сторони його набагато легко зламати, чим ніж з жорстоко зафіксованим лезом, так як лезо і рукоятка складного ножа представляють собою два відокремлених компоненти, об’єднаних разом за допомогою шарніра.

Складні туристичні ножі, як правило, споруджені більш короткими і тонкими лезами, що обмежує діапазон їх застосування. Крім того вони не дуже міцні – невеликий складний ніж наврядчи довго прослужить, якщо з його допомогою ви захочете нарізати або нарубити мотузок для багаття або що-небудь потовкти на камені за допомогою рукоятки.

До ще одному достоїнству нескладного ножа можна віднести головку на кінці рукоятки, на яку можна ставити ніж. Тому для походів по малонаселеній місцевості краще купити нескладний ніж.

Із якої сталі краще купити ніж.

сталь

Існує багато різних видів сталі, але що стосується туристичного ножа, то їх можна розбити на дві категорії – нержавіюча сталь і вуглецева сталь. Ножі із нержавіючої сталі краще пручаються корозії, але трохи більш тендітні, ріжуча швидко затуплюється і її складніше заточувати. Ніж із вуглецевої сталі жорсткіше, легше заточується і добре зберігає ріжучу кромку, але при поганому догляді може іржавіти.

Туристичний ніж можна замовити у нас на сайті: http://compass.if.ua/

Джерело: FA