Зігрівання БЕЗ БАГАТТЯ

  • Дата: 13.11.2019
  • Перегляди: 27080

Автономне існування ставить перед людиною багато завдань незалежно від того, де він знаходиться - в туристичному поході або в ситуації виживання. Для їх вирішення необхідно мати певні навички, причому в багатьох випадках досить елементарних знань і кмітливості. Сьогодні поговоримо про способи зігрівання і збереження тепла без багаття в холодну пору року.

I. Причини відсутності багаття:
1. Ви втратили сірники та інші інструменти для розведення багаття.
2. Ви взяли з собою звичайні сірники, які змокли під одягом.
3. Сірники змокли через ваше попадання в ополонку.
4. Ви настільки замерзли, що не можете дістати сірники з коробки, не можете тримати сірники, або чиркнути ними.
5. У вас немає матеріалів для розпалювання або дров.

II. Як швидко зігріти руки в поході:
1. Помістіть долоні в пахвову область. Тепло швидко з'являється під пахвами, навіть якщо ви тільки що вибралися з ополонки.
2. Обертаємо прямі руки з важелем в плечі. Спочатку праву, потім ліву, по 10 махів. Піде приплив тепла до кінчиків пальців.

III. Їжа та вода для зігрівання:
1. У їжу бажано додавати невелику кількість перцю, щоб відчувалась гострота. Багато класти не треба - прянощі забирають воду з організму.
2. Пити краще гарячі та солодкі в міру напої. Не вживайте кави, який провокує сечовиділення. Віддайте перевагу чаю, чорному або зеленому.
3. Не забувайте про просту воду. На холоді хочеться менше пити, ніж під час спеки, але це оманливе відчуття. Вода йде як з потом, так і з сечею. В результаті настає поступове зневоднення і поява почуття холоду.

IV. Зверніть увагу на силу вітру:
Людина здатна відтворити досить тепла навіть для самозігрівання в мороз. Але сприйняття холоду часто регулюється силою вітру. Навіть в теплому приміщенні можна замерзнути, якщо поставити вентилятор на повну потужність. Відповідно, для зігрівання та збереження тепла укривайтеся від вітру.

V. Зверніть увагу на вологість:
Сприйняття холоду так само регулюється вологістю. При підвищенні вологості підвищується і відчуття холоду. Щоб уникнути цього, намагайтеся носити сухий одяг. Без необхідності не доводьте фізичне навантаження до стану постійного потіння. Особливо це важливо на морозі.

Мокрий одяг необхідно якомога швидше змінити на сухий запасний. Якщо ви провалилися в ополонку, і запасного одягу немає, відіжміть той, що надягнено. Не допускайте утворення крижаної кірки.

VI. Сушимо одяг без багаття:
За деякими даними йоги можуть висушити мокрий одяг, стоячи на одному місці при 20-градусному морозі протягом ночі. Якщо ви не індійський йог з 50-річним стажем, не варто геройствувати, бо звичайний організм не може висушити її на тілі, перебуваючи в спокої, тільки лише своїм теплом. Єдиний вихід — багатогодинний інтенсивний рух, аж до бігу по колу. Тому завжди майте запасний комплект нижнього одягу в пакуванні, що не промокає. До речі, міняти білизну можна, не знімаючи верхній одяг.

VII. Як змінити білизну, не роздягаючись:
1. Розстебніть куртку для збільшення внутрішнього простору.
2. Висуньте руки з рукавів до тіла, застебніть куртку. Ви опиняєтеся в балахоні типу «дзвін».
3. Тепер знімаємо мокру білизну і надягаємо сухе.
4. розстібаємо куртку, засовуємо руки в рукава. Застібаємо куртку.

VIII. Інші методи зігрівання без вогню:
1. При наявності фольги або спеціальної ковдри з фольги, ви можете зберегти до 90% тепла. Для цього зніміть верхній одяг, закутавшись в ковдру і надіньте одяг зверху. Якщо матеріалу мало, забезпечте фольгою руки та ноги, якщо зовсім мало - область попереку.
2. При наявності газет оберніть ними все, що можна, під одягом. Руки, ноги, торс. В цьому випадку краще, якщо одяг буде з синтетики, яка не вбирає вологу.
3. Якщо в загоні 2-3 людини, зігрівайтеся взаємним теплом. Розстебніть куртки, з'єднайте їх застібками по типу парних спальників. Якщо застібки не збігаються, використовуйте скотч, паракорд і т.п.
4. У приміщенні, де немає можливості розвести вогонь, будуємо «халабуду» або намет з того, що є. Підійдуть ковдри, куртки, брезент. Якщо всередині запалити свічку або імпровізований світильник, стане тепліше, але стежте, щоб не вчадіти при засипанні. Добре, якщо є сухе пальне - воно майже не виділяє чадного газу.
5. Алкоголь допустимо використовувати тільки в разі, якщо ви вже знаходитеся в безпечному теплому місці. На морозі після початкового розширення судин і притуплення почуття холоду піде зворотний ефект, і відчуття холоду повернеться з подвоєною силою.

Стаття з групи Намет_ІФ_Туристичний онлайн журнал
https://militarist.ua/catalog/armeyskoe-snaryazhenie/