Пістолет для захисту чи револьвер для “розваг”

  • Дата: 17.06.2017
  • Перегляди: 22436

Перше, про що може задуматися потенційний власник травматичної зброї, що обрати – пістолет або револьвер? Друге – в якому калібрі? Факти ICTV порекомендують перевірені часом моделі травматичної зброї.

У попередній статті ми розповіли про травматичну зброю в Україні і якщо ви все ще хочете придбати для самооборони травматик, ми допоможемо вам розібратися, на що варто звертати увагу, на що ні та чому.

Пістолет або револьвер

Головною перевагою револьвера є його надійність. Утім, варто зауважити, що ми говоримо не про повноцінну нарізну короткоствольну зброю, а про травматичну. І тут виникають нюанси.

Головна особливість травматичного револьвера – його мала ємність барабана. З огляду на те, що травматичні патрони досить слабкі, то неможливість швидко перезарядитися зводить усі переваги револьвера нанівець.

Крім того, у травматичних револьверів зустрічаються такі проблеми як роздуття і підклинювання гільзи, що стопорить барабан і не дає зробити наступний постріл.

Мала ємність барабана, незручність перезарядки, слабкі патрони і можливість виникнення у травматичних револьверів затримок, які не притаманні бойовим револьверам, зводять усі переваги цього виду зброї в травматичному виконанні до нуля.

Якщо ми вас не змогли переконати, і ви, як і раніше, хочете купити травматичний револьвер, то купуйте такі моделі як SAFARI 820G, Шмайсер АЕ820G, ВІЙ-13, але ні в якому разі не купуйте для самооборони травматичні револьвери, виконані на базі НАГАНА.

Револьвери на базі “конверсійних” НАГАНІВ підійдуть хіба що для колекції або розважальної стрільби, для самооборони вони не придатні і вкрай ненадійні.

Травматичні пістолети, на відміну від револьверів мають складнішу конструкцію і теоретично менш надійні. Але на практиці травматичний пістолет для самооборони набагато більш розумний вибір. Причин тут кілька.

Перша – наявність моделей, ємність магазинів яких удвічі перевищує ємність стандартного барабана револьвера. З огляду на слабкість травматичних патронів, їхня кількість у магазині може зіграти велику роль під час самооборони.

Друга – простіша адаптація пістолета під патрони різної потужності.

Третя – пістолет ергономічніший і зручніший у повсякденному носінні – це універсальна зброя з високою скорострільністю.

Також відзначимо, що доступний асортимент травматичних пістолетів в Україні в рази більший, ніж пропозиція щодо револьверів. Те ж саме стосується і запасних частин для тюнінгу і ремонту пістолетів. Знайти що-небудь для револьвера вкрай важко, для пістолетів із запчастинами проблем немає.

Наша порада! Якщо ви хочете купити для самооборони універсальну короткоствольну зброю з високою скорострільністю, обирайте пістолет.

Вибір калібру

В Україні короткоствольна травматична зброя доступна в двох калібрах – 9 mm P.A. і .45 RUBBER.

  • Патрони калібру .45 RUBBER мало поширені.
  • Гільза не стандартна і не має аналогів за кордоном.
  • Виробник один, конкуренції немає. Ціна патрона висока.
  • Зазвичай форма кулі патрона .45 RUBBER близька до сфери і має злегка витягнуту форму.
  • Діаметр становить 12,1 мм (± 0,05 мм).
  • Вага кулі становить 1,45 грам, (± 0, 02 г).

Пістолети під патрони калібру .45 RUBBER зазвичай мають істотно меншу ємність магазину, в порівнянні з такими ж моделями для калібру 9 mm P.A.

Відхилення в навішуванні пороху в більшу сторону часто викликають роздуття або часткове руйнування гільзи, що в деяких випадках так само стає причиною пошкодження патронника пістолета.

Читайте: Травмат зупинить футболка. Чому пістолет може вас не врятувати

Незначні відхилення в навішуванні пороху в меншу сторону, викликають застрявання гумової кулі в стволі і неможливість для виконання наступного пострілу.

Патрони у калібрі .45 RUBBER не мають значної переваги перед 9 mm P.A., при цьому, за кілька років травматична зброя під цей калібр зарекомендувала себе вкрай негативно.

Травматичні патрони калібру 9 mm P.A. розроблені на базі стандартної гільзи сигнальних і газових патронів 9 mm P.A. Ця гільза широко поширена і доступна практично в усіх країнах світу.

  • Конкуренція на ринку велика, виробників травматичних патронів достатньо як в Україні, так і за кордоном.
  • Зазвичай форма кулі травматичного патрона калібру 9 mm P.A. близька до сфери і має злегка витягнуту форму.
  • Діаметр становить 8,39 мм (± 0,04 мм).
  • Вага кулі становить 0,61 грам, (± 0, 01 г).

Обираючи травматичну зброю в калібрі 9 mm P.A. ви завжди зможете підібрати для себе ті патрони, які вам можуть стати в нагоді, у випадку з калібром .45 RUBBER такої можливості немає.

Не варто спокушатися значним діаметром зрізу ствола зброї калібру .45 RUBBER або розміром кулі – це всього лише ілюзія і якщо вам зброя потрібна не для краси і хвастощів перед друзями – купуйте пістолети під патрони калібру 9 mm P.A.

Якщо повірите нашій пораді, потім скажете спасибі, коли розберетеся що і як працює.

Сподіватимемося, що коли-небудь, громадянам України стане доступною до придбання короткоствольна зброя в калібрах 9х19, 9х18 та інших, а поки – тільки 9 mm P.A.

Який пістолет обрати

Модельний ряд пістолетів досить великий, але ми порадимо вам до придбання тільки ті моделі, які за кілька років встигли зарекомендувати себе тільки з хорошого боку, які простіше обслуговувати і немає проблем із запасними частинами.

Таких моделей всього три, дві моделі від КНВО Форт МВС України та травматичні пістолети на базі конверсійних ПМ (пістолетів Макарова) від великої кількості українських “виробників”, які один від одного особливо нічим не відрізняються.

Пістолет ФОРТ-12Р (РМ)

З 1999 року його випускає КНВО Форт МВС України (м.Вінниця), підприємство, основною спеціалізацією якого є виробництво вогнепальної зброї і різних спецзасобів для співробітників правоохоронних органів й інших силових структур.

Моделі, випущені до 2010 року, не мали проблем з якістю і до цього часу можна знайти нові пістолети старих років випуску, а також комісійні у відмінному стані.

Ціна нового пістолета в магазині близько 16 тис. грн, такого, що був у використанні у відмінному стані близько 7 тис. грн.

Моделі, що випускаються з 2010 року і до цього дня, можуть мати дефекти, тому при виборі в збройовий магазин краще відправитися із тим, хто добре розбирається в травматичній зброї.

У цілому пістолет надійний, обслуговування і ремонт в більшості випадків не вимагає звернення до спеціалізованої майстерні.

 Характеристики:

  1. Калібр 9 мм Р.А.
  2. Довжина ствола 95 мм
  3. Довжина пістолета 180 мм
  4. Висота пістолета 131 мм
  5. Ширина пістолета 32 мм
  6. Маса пістолета з магазином без патронів 0,83 кг
  7. Дальність ефективної дії 5-7 метрів
  8. Практична скорострільність 40 постр./хв.
  9. Початкова швидкість вильоту кулі 320 м/сек. (максимальна, для сертиф. патрона)
  10. Місткість магазина, патронів 12 шт.
  11. Ударно-спусковий механізм куркового типу подвійної дії (SA/DA)

Пістолет ФОРТ-17Р (РМ)

Випускається c 2004 року на КНВО Форт МВС України. Рамка травматичного пістолета Форт-17Р виконана з полімерного матеріалу і має сталеві напрямні, роль яких, за суттю, виконують три деталі, ствол пістолета і дві симетричні напрямні, жорстко закріплені в тильній частині рамки.

У рідкісних випадках у пістолета Форт-17Р після 1000-1500 пострілів спостерігається поступове задирання ствола вгору.

Після заміни ствола в майстерні подібна проблема більше зазвичай не проявляється. Були так само поодинокі випадки деформації і пошкодження рамки після виконання більше 3000 пострілів. В іншому пістолет досить надійний.

У магазині за новий ви заплатите близько 12,5 тис. грн. За б/в – близько 6-7 тис. у відмінному стані.

Характеристики:

  1. Калібр 9 мм Р.А.
  2. Довжина ствола 95 мм
  3. Довжина пістолета 180 мм
  4. Висота пістолета 132 мм
  5. Ширина пістолета 34 мм
  6. Маса пістолета з магазином без патронів 0,68 кг
  7. Дальність ефективної дії 5-7 метрів
  8. Практична скорострільність 40 постр./хв.
  9. Початкова швидкість вильоту кулі 320 м/сек. (максимальна, для сертиф. патрона)
  10. Місткість магазина, патронів 12 шт.
  11. Ударно-спусковий механізм куркового типу подвійної дії (SA/DA)

Пістолет ПМШ-1

Пістолет ПМШ-1 взятий просто для прикладу. На базі бойового пістолета Макарова (ПМ) травматичні пістолети випускають багато підприємств. Суть переробки зводиться до заміни ствола і незначного втручанням, щоб унеможливити переробку травматичного пістолета назад у бойовий у домашніх умовах.

Усі травматичні пістолети на базі ПМ приблизно однакові і якість виробу більше залежить від якості донора, ніж від компанії яка виконала переробку пістолета з бойового на травматичний.

Пістолет досить надійний, проблем із ремонтом або запчастинами немає. Він більш компактний ніж Форт-12Р або Форт-17Р, але за ергономікою і ємністю магазину, що для травматика дуже важливо, програє виробам від ФОРТ.

Характеристики:

  1. Калібр 9 мм Р.А.
  2. Довжина ствола 93 мм
  3. Довжина пістолета 170 мм
  4. Висота пістолета 125 мм
  5. Ширина пістолета 30 мм
  6. Маса пістолета з магазином без патронів 0,730 кг
  7. Дальність ефективної дії 3-5 метрів
  8. Практична скорострільність 30 постр./хв.
  9. Місткість магазина, патронів 8 шт.
  10. Ударно-спусковий механізм куркового типу подвійної дії (SA/DA)

Яку травматичну зброю обрати для самооборони, звичайно ж вирішувати вам, але пам’ятайте, що важливо розуміти яки властивости має травматична зброя і що без тренувань і підготовки будь-яка зброя це всього лише шматок металу.

Станіслав Янченко, суддя-інструктор UFPS.

Фото: www.travmatik.com