Як правильно вибрати термобілизну?

  • Дата: 18.11.2017
  • Перегляди: 21556

Ще кілька років тому термобілизна для холодної погоди асоціювалася виключно з екіпіровкою лижників і підкорювачів Арктики - зараз її носять практично всі. Термобілизна відмінно зберігає тепло і відводить вологу від тіла, може бути непомітною навіть під сукнею і не додає об'єму там, де він зовсім не потрібний. Ви відчуваєте себе комфортно незалежно від температури навколишнього середовища завдяки підтримці потрібного режиму циркуляції вологи і теплого повітря.

В умовах нашої довгої холодно-сирої зими хоча б один комплект такого одягу з високотехнологічних тканин - необхідний мінімум. Але як вибрати термобілизну, яка підійде саме вам, і які види термобілизни існують?

Крок перший.

Спочатку треба визначитися, навіщо потрібна термобілизна саме вам: ви плануєте займатися в ній спортом або неспішно прогулюватися по зимовому парку, сидіти на лавці у дворі з коляскою або здійснювати біг з перешкодами, вигулюючи своїх псів? Від ступеня вашої активності залежить вибір матеріалу, з якого шиється термобілизна для зими.

- Синтетична термобілизна з поліамідів, поліпропіленів і еластану рекомендовано при високих фізичних навантаженнях - вона ефективно відводить зайву вологу від тіла, зберігаючи його сухим і не порушуючи температурний баланс. Сноубордисти, гірськолижники, біатлоністи, бігуни і просто любителі активного проведення часу на повітрі вибирають саме цей варіант, тому що знають - немає нічого гидотнішого, ніж опинитися в пітному одязі на холоді. З сучасною високотехнологічною синтетикою можливість такої ситуації зведена до мінімуму.

- Натуральна термобілизна з бавовни, бамбука, овечої або верблюжої вовни, навпаки, розрахована на невисоку фізичну активність при низькій температурі повітря. Воно не впорається з рясним потовиділенням, але зможе тривалий час зберігати тепло тіла, навіть якщо ви цілу годину нерухомо медитуєте на березі замерзлого ставка.

- Гібридна термобілизна - універсальний варіант, вона і вологу активно відводить, і тепло добре зберігає. Як правило, складається з 2-3 шарів: внутрішній шар - з синтетики (поліпропілену, термолайт або поліамід), зовнішній - з вовни мериноса.

Крок другий.

Визначившись з основною функцією термобілизни і її складом, оцініть також, наскільки сильні морози характерні для вашого регіону? Виробники термобілизни випускають кілька лінійок для різного температурного режиму.

Від +5 до -10° С - для такої температури при середній фізичній активності підійде і тонкий базовий шар, в якому буде комфортно навіть якщо ви зайдете з вулиці в метро або магазин. Такий варіант підходить для будинку або прогулянок по вулиці теплою зимою, а також навесні і восени.

Від -10 до - 20° С - тут при такому ж рівні активності потрібен захист сильніший, а матеріал - щільніший. Якщо берете синтетику, то краще з додаванням натуральних волокон - наприклад, вовни мериноса.

Від - 20° С і нижче - для таких температур випускається багатошарова щільна термобілизна з тієї ж вовни мериноса, яка забезпечує максимальну тепловіддачу.

Крок третій.

Дуже важливо правильно підібрати розмір термобілизни. Якщо вона буде недостатньо добре облягати тіло, то тепло не збережеться. Якщо вона на розмір менша, ніж потрібно, вам також буде в ній дискомфортно, особливо коли ви займаєтеся спортом.

Крок четвертий. Додаткові опції.

Кожен сезон на ринку з’являються все нові види термобілизни. Суть її залишається незмінною, але виробники невтомно експериментують з волокнами тканини і змагаються в додаткових просоченнях.

Так, якщо ви страждаєте від різкого неприємного запаху поту, вам рекомендують термобілизну з нейлонової ниткою, покритою шаром срібла - для придушення розмноження бактерій і грибків. З тією ж метою деякі марки наносять на матерію антибактеріальне просочення.

На випадок, якщо ж у вас спостерігається підвищена чутливість і сухість шкіри, випускається термобілизна з просоченням алое-вера або ж аргановою олією.

Хочето порекомендувати термобілизну від перевірених європейських виробників саме тут http://compass.if.ua