Як вибрати трекінгові палиці?

  • Дата: 17.11.2018
  • Перегляди: 26290

Як вибрати трекінгові палиці? Багато хто зараз зададуть собі питання, а що це таке, трекінг?

Якщо перекласти з англійської мови це слово дослівно, то вийде, що трекінг - це піший туризм. Значить, здаємо квитки на поїзд і купуємо палиці. По суті, трекінг - подорож по пересіченій місцевості. Трекінгові маршрути можуть проходити по горах, вздовж русла річки або узбережжя моря, через тайгові нетрі, а також з різних населених пунктів.

Для того щоб займатися трекінгом, необхідно придбати телескопічні палиці, вони ж телепалки, вони ж трекінгові палки. Для чого потрібен цей девайс? Трекінгові палки дозволяють розвантажити хребет від вантажу, що знаходиться в рюкзаку (а як подорожувати без нього?) і колінні суглоби, особливо під час підйому в гори.
Крім того, подорожувати з ними комфортно і безпечно. Безпека полягає в кращому утриманні рівноваги і можливості промацувати дорогу перед собою. Мало яка яма може «зустріти» вас на вашому шляху. Саме тому треба до питання, як вибрати трекінгові палки, підійти відповідально, з розумінням справи. Адже не вчасно зламавшись палиця, може підвести вас в найвідповідальнішу хвилину. Не варто ризикувати своїм здоров'ям через невелику економію коштів.

Як вибрати трекінгові палки такі, щоб вони служили довго і безвідмовно?

Вибираючи трекінгові палки, в першу чергу орієнтуйтеся на сумарну вагу вас і вашого майна. Якщо вага більше 90 кг, то палки, що позиціонуються як легкі і суперлегкі, вам не підійдуть. Не менш важливий і ріст мандрівника. Палиці з максимальною довжиною 130 см не підійдуть тим, у кого високий зріст. Не будемо заглиблюватися в процес підбору палиць по висоті, тому що можливість змінювати довжину палиці дозволяє не вказувати тут точних формул підбору. Скажу лише, що палиця при русі по рівній поверхні повинна закінчуватися в 5-8 сантиметрах від пахв.

Товщина трекингової палки приблизно з людський палець. Всередині вона порожниста, тому те, як вона буде служити, безпосередньо залежить від того, як нею користуватися. Не настільки важливо, з якого матеріалу і від якого виробника ви придбаєте трекінгові палки, важливо те, як ви будете розподіляти навантаження. Якщо палицю із застосуванням сили перегнути поперек, то вона обов'язково зламається. Важливо вибирати палиці, щоб вони були легкими, адже йти вам з ними не один кілометр.

Зверніть увагу на ручку-рукоятку. У продажу можна зустріти моделі з гумовою ручкою і моделі з ручкою з полімерного матеріалу, що позиціонуються як пробкові. У складі останніх є пробкова стружка. За великим рахунком, все одно, яка рукоятка буде у трекінгової палиці. Вибирати вам. Гумові трохи важче, але і дешевше. Якщо тримати їх голою рукою, то рука потіє. Якщо ви збираєтеся подорожувати, не надягаючи на руки рукавичок, то краще придивитися до моделей з корковою ручкою.

Далі хочу сказати пару слів про замки, які використовуються в трекінгових палицях. Частини палиць можуть з'єднуватися методом звичайного закручування або за допомогою замка з відкриваючим важелем. Перші палки відрізняються невеликою вартістю. Однак якщо вам доведеться в процесі експлуатації змінити довжину палиці, то доведеться попрацювати. Якщо ви пригледіли собі палиці такого типу, зверніть увагу на те, щоб усередині замку був металевий стрижень. Пластиковий стержень прослужить недовго.

Палиці трекерні з важелем більш зручні в експлуатації. Підняв важіль - висунув телескопічну трубку на потрібну довжину - опустив важіль. Такі ж дії треба повторити, щоб зробити палицю коротше. Важіль підняв - засунув трубку - важіль опустив, тим самим зафіксував довжину трекерної палиці в потрібному положенні.

Тепер поговоримо про наконечники. Вони бувають двох видів, один з яких побідитовий (основою сплаву служить карбід вольфраму). Як відрізнити побідитовий наконечник від не побідитового? Побідитовий має вигляд штирька темного кольору, розташованого в самому низу наконечника, у не побідитових - штирець виконаний зі світлого металу. Саме на наконечник іде найбільше навантаження. Який же наконечник прослужить довше? Професіонали кажуть, що палиця з победітовим наконечником якісніша і довговічніша. Я, як любитель, поки різниці не зрозуміла.

Як вибрати трекінгові палки, якщо вибір досить великий? Чи потрібні всякі навороти, типу наявності амортизаторів? Якщо ви збираєтеся подорожувати по безпечному рельєфу, то амортизатори не завадять, їх наявність дозволить захистити кисть від травм. В горах амортизатори можуть зіграти злий жарт (а можуть і не зіграти).
І останнє, на що треба звернути увагу при вирішенні питання, як вибрати трекінгові палки? Дуже важливо, якою буде довжина палиці в складеному вигляді і зі скількох секцій вона складається. У рюкзаку зручніше носити короткі палиці, а розкладати зручніше палиці, які з двох секцій. Є ще й складні (шнурові) палиці, але це зовсім інша історія. Вибирати вам. Приємних вам подорожей!