Фінська свічка: все геніально - просто!

  • Дата: 14.11.2019
  • Перегляди: 24175

Багатьом знайома ця назва. Але якщо хто не бачив або не робив - буде цікаво.
Отже, знайомтеся.
Існує кілька способів її виготовлення. Тут спробую описати і пропоную обговорити / спробувати.
Існують (мені відомі) 3 способи виготовлення.
Назви їх по-своєму, якщо є ідеї за назвою, пропонуйте.
- кемпінговий (пилений)
- польовий (рубаний)
- екстремальний, він же традиційний (ручний)
1. Кемпінговий спосіб. Найпростіший в виготовленні.
Беремо чурбак / обрізок сухої колоди довжиною від 40-60 см. Пропилюємо його з торця на глибину 4/5-х. Спочатку хрест навхрест, потім бажано ще двічі. Як торт. Так, щоб вийшли однакові сектори. Приблизно як на зображенні:
Кількість пропилів не лімітована, чим товще колода, тим більше їх можна зробити. Але з досвіду 8 «часточок» - цілком. Чим вже вужчі «часточки» - тим швидше прогорить.
Усе. Свічка готова!
В середину пхаємо, наприклад бересту для розпалювання або кидаємо вугілля з багаття, на пікніку - ллємо горючу рідину для розпалювання вугілля або таблетку сухого пального. Можна використовувати будь-який спосіб, головне, щоб палаючий розпал провалився в центральну частину свічки.
І вуаля - горить!
2. Польовий спосіб.
При відсутності пилки або якщо лінь вручну працювати - чурбак колемо сокирою, бажано якомога рівніше.
Утворені поліна складаємо назад в початковий стан, попередньо вставивши в середину гілку товщиною приблизно 1-2 см. Обв'язуємо посередині і в нижній чверті підручним гнучким матеріалом. Дріт, мотузка, лозняк - що завгодно. В середині все одно перегорить, так що нижню чверть в'яжіть надійніше.
Центральна гілка висмикується на 3/4 з дна і або відламується, або, якщо чурбак не надто габаритний, встромляється в землю так, що свічка стоїть на «ніжці».
Далі все теж, розпал в середину і вперед. Горимо ...
3. Екстрім або традиційний спосіб
Беруться приблизно однакові по товщині і довжині обрубки / уламки не надто товстих жердин (палиці)
Діаметром будь-яким, але, звичайно, не хмиз. Від 5 см.
Складаються в якусь подобу тогож чурбака, в пучок (ромашкою) з розрахунку, що одна палиця - центрова, інші рівномірно по периметру.
Всі інше - також як і в другому способі. Єдине рекомендую внутрішню поверхню палиць насікти ножем або сокирою щоб краще зайнялися ..
Дані свічки можна використовувати як для приготування їжі (на рівний зріз зручно поставити казанок або чайник), так і для освітлення або подачі сигналу.
Свічки зроблені другим і третім способом можна спочатку насадити на довгі жердини і після розпалу підняти на будь-яку висоту.
Одне з хороших якостей даних "свічок" це те, що практично до вигоряння їх можна переставляти або носити з місця на місце
У практиці використовувати вкрай зручно як причальний маяк вночі. Хто повертався з води до табору вночі, знає як важко буває знайти свою стоянку. А так поставив свічку на березі і ось він, орієнтир.
Залежно від деревини, товщини і довжини свічки горить вона від години до 4-5 годин.